top of page

Dlaczego w tym roku szkolnym warto zainteresować się korepetycjami online?




EDUKACJA W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI


Wydarzenia z roku 2020 diametralnie odmieniły standardy edukacji oraz sposoby nauczania. Pandemia oraz okres kwarantanny przyniosły ze sobą wiele zmian w polskim systemie nauczania. Początki nie były łatwe, szkoły nie były przygotowane na tak nagłą sytuację, wszelkie narzędzia oraz pomoce do nauki w nowej formie – online, tworzone były na bieżąco, bez ich dopracowania, gdyż brakowało na to czasu.

Rok 2020 był rokiem niezwykle trudnym, zarówno dla nauczycieli, pracowników oświaty jak i dla uczniów. Wszyscy musieliśmy zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością. Od tamtej pory nauka zdalna cały czas się rozwija. Ta forma zdobywania wiedzy nie jest już żadną nowością, a wręcz przeciwnie – rozwinęła się na tyle dobrze i szybko, że efekty nauczania zdalnego są porównywalne z efektami tradycyjnych metod edukacji.

Obecnie nauka online stała się, chcąc nie chcąc, ogromnie popularnym sposobem edukacji, dzięki czemu nieustannie powstają coraz to nowsze narzędzia oraz nowatorskie metody do nauczania zdalnego.



NOWY WYMIAR KOREPETYCJI



Istnieje wiele powodów, dla których warto spróbować uczenia się w formie online. Świetnym przykładem rewolucji w edukacji są lekcje dodatkowe, czyli korepetycje. W przeciągu tych dwóch lat rynek korepetycji uległ wielu zmianom – zdecydowanie na plus! Jako że przez długi okres czasu szkoły podstawowe oraz licea prowadziły lekcje online, korepetytorzy indywidualni bądź szkoły korepetycji również poszły tym śladem. Coraz więcej uczniów korzysta z korepetycji w formie zdalnej. Nie ma w tym nic dziwnego. Obecnie, forma korepetycji zdalnych jest już na tyle dopracowana i dopielęgnowana, że takie lekcje nie tylko nie różnią się poziomem nauczania od korepetycji prowadzonych "twarzą w twarz" ale dodatkowo posiadają wiele zalet, które należy przytoczyć.


SIŁA KOREPETYCJI ONLINE



W dobie obecnych czasów wszyscy wiemy jak niezwykle ważny jest dla nas czas. Każdego dnia mamy tak wiele obowiązków, którym musimy sprostać, iż umiejętność zaoszczędzenia czasu naprawdę się przydaje. Korzystając z korepetycji online - dostajesz w prezencie czas. Czas, który spędzasz dojeżdżając do szkoły, bądź do korepetytora staje się czasem, który jako uczeń możesz wykorzystać na coś innego. Ale nie zapominajmy też o rodzicach, którzy często spędzają więcej czasu w samochodzie po to, aby ich dziecko bezpiecznie dotarło na dodatkowe zajęcia. Korepetycje online rozwiązują ten problem. W tym momencie mamy dostęp do tak wielu komunikatorów oraz narzędzi nauczania, że w ciągu kilkunastu sekund możemy pojawić się na lekcji i zacząć naukę! Co więcej, podczas korepetycji online znajdujesz się we własnym domu, w swoim pokoju, gdzie czujesz się komfortowo i bezpiecznie. Jest to kolejny plus, ponieważ znajdujesz się w miejscu, w którym nic Cię nie rozproszy. Czujesz się dobrze – bo jesteś u siebie.



EKOLOGIA



Warto w tym momencie wspomnieć o mniej oczywistym, ale ogromnie ważnym aspekcie jakim jest ekologia oraz to, że to Ty możesz mieć na nią pozytywny wpływ. Uczęszczając na korepetycje

  • po pierwsze: oszczędzasz pieniądze, które wydaje się na środki transportu,

  • po drugie: dbasz o ekologię, gdyż przykładasz się do ograniczenia wydzielania spalin.

W .matematify kładziemy szczególny nacisk na dbanie o otaczające nas środowisko. Naszą misją jest troska o ekologię oraz pomoc w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, dlatego też dopracowaliśmy formę naszych zajęć online do perfekcji. Lekcje z naszymi korepetytorami niczym nie różnią się od tych prowadzonych stacjonarnie, a dodatkowo przysługujemy się naszej planecie.



100% SZANS



Korepetycje online eliminują kolejny, często występujący w szkołach problem. Mianowicie, podczas lekcji indywidualnej cała uwaga korepetytora skupiona jest na uczniu. Jest to niezwykle istotny aspekt zajęć w tej formie, szczególnie, gdy głównym celem ucznia jest przygotowanie do egzaminu maturalnego bądź egzaminu ósmoklasisty.

Aby osiągnąć wymarzone rezultaty na maturze często uczęszczanie na regularne zajęcia w szkole nie wystarczy. Potrzeba czegoś więcej – indywidualnego podejścia do ucznia, ponieważ każdy uczeń ma inne potrzeby, inny charakter oraz podejście do nauki. W przypadku lekcji indywidualnej korepetytor będzie w stanie skupić się w 100% na potrzebach jednego ucznia, co przyniesie zdecydowanie lepsze efekty oraz również sprawi, że przygotowanie do matury oraz innych egzaminów stanie się dla ciekawe oraz przyjemne.

Podczas takich zajęć nauczyciel ma możliwość poznania swojego podopiecznego, dzięki czemu wie jakie metody oraz formy nauki będą dla niego najlepsze.



ELASTYCZNOŚĆ W PARZE Z KREATYWNOŚCIĄ



Nauka indywidualna charakteryzuje się również tym, iż nie jest ściśle zaplanowana, nie realizuje sztywno obowiązującego programu nauczania, tak jak w przypadku podręczników w szkołach czy gotowych kursów maturalnych. Korepetytor w każdej chwili może zmienić bieg lekcji, powrócić do poprzedniego zagadnienia i omówić je na nowo w inny, czasem nawet nieoczywisty sposób. Co więcej, bazy materiałów, z których korzystają korepetytorzy są nieustannie aktualizowane oraz poszerzane, dzięki czemu przekazują oni uczniom tylko aktualną wiedzę.



RÓWNE SZANSE


Korepetycje online eliminują jeden bardzo ważny problem. Mianowicie, dzięki możliwości uczęszczania na lekcje online osoby mieszkające w mniejszym miastach, z których trudniej dojechać im na korepetycje w formie stacjonarnej, nie będą czuły się poszkodowane, a wszelkie poczucie nierówności zostaje wyrównane. Nie ma znaczenia skąd jesteś, czy mieszkasz w dużym mieście czy na wsi, korepetycje są dla Ciebie zawsze na wyciągniecie ręki!


NOWATORSKIE NARZĘDZIA I BONUSY



Rozwój nowoczesnych technologii dostarcza nam również wielu nowatorskich narzędzi, pomocnych podczas korepetycji online. W .matematify korepetytorzy korzystają ze specjalnej tablicy interaktywnej, dzięki czemu uczeń widzi wszystko co zapisuje nauczyciel w czasie rzeczywistym. Co więcej, każda tablica przypisana jest do konkretnego ucznia oraz posiada znaczną pojemność, co umożliwia szybki i łatwy wgląd do tablicy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Ponadto daje możliwość zgromadzenia dużej ilości wiedzy oraz materiałów!

Oprócz opisanych zalet korepetycji online - plusów jest znacznie więcej. Mowa na przykład o wielu ciekawych dodatkach, które można znaleźć w ofercie .matematify. Z nami nie tylko osiągniesz zaplanowane cele dzięki indywidualnym lekcjom, ale również możesz sprawdzić swoją wiedzę w szerszym gronie na specjalnych, cotygodniowych webinarach maturalnych.

Podczas webinarów omawiane są arkusze maturalne z minionych lat, co sprawi, że nasi uczniowie będą wiedzieli czego spodziewać się na swojej maturze oraz w jaki sposób analizować i rozwiązywać zadania typowe dla egzaminu maturalnego. Przedmioty, w których możesz sprawdzić się na takich webinarach to matematyka na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, język polski, informatyka, fizyka, chemia oraz biologia.



KOREPETYCZJE .MATEMATYFY - „WARTOŚĆ DODANA” W EDUKACJI


W naszej szkole specjalizujemy się właśnie w lekcjach online. Staramy się pokazać jak wielkie efekty mogą przynieść nasze zajęcia oraz indywidualne podejście do każdego ucznia. Za cel stawiamy sobie jak najlepsze przygotowanie do matury oraz egzaminu ósmoklasisty, jak również pomoc w bieżącej nauce. Chcemy, aby Twoja edukacja z .matematify była fascynującą przygodą po świecie nauki oraz najlepszą drogą do osiągniecia wymarzonego sukcesu!


 

Jeśli to właśnie TY zastanawiasz się nad wypróbowaniem tej formy nauki, zachęcamy do zapisania się na darmową lekcję próbną w .matematify! Wystarczy, że klikniesz poniższy przycisk i będziesz o krok od Twojej nowej, naukowej przygody!



25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


Projekt bez tytułu (36)_edited.jpg

PROMOCJA WAKACYJNA

Cena za wszystkie wakacyjne zajęcia w czerwcu, lipcu i sierpniu dla nowych uczniów wynosi

89zł / 1h zajęć, niezależnie od przedmiotu czy poziomu zaawansowania!

bottom of page