top of page

Do czego TO się przyda oraz jak przetrwać ten rok szkolny z przyjemnością?


korepetycje - przygotowanie do matury - nauka szkolna

Witamy Was serdecznie w nowym roku szkolnym! Nowy rok szkolny to czas pełen nadziei, nowych możliwości i startu z czystą kartą. To okres, w którym spotykacie starych przyjaciół, poznajecie nowych, a także stawiacie czoła nowym wyzwaniom.Wbrew pozorom, szkoła to nie tylko zeszyty i podręczniki - to czas pełen możliwości, odkryć i niesamowitych przygód. Wiemy, że na pierwszy rzut oka może to wydawać się nieprawdopodobne, ale nauka, nawet przedmiotów ścisłych, o których często myślimy “Do czego to w ogóle się przyda?”, może być przyjemna i pożyteczna. Poświęcając czas na naukę w młodym wieku dokonujesz swojej pierwszej i najważniejszej poważnej inwestycji - inwestycji w przyszłość. W tym poście chcielibyśmy poruszyć kilka ważnych kwestii, które z pewnością pomogą Wam w odniesieniu sukcesów, nie tylko w szkole, ale także w przyszłości. Porozmawiamy o tym, do czego przedmioty szkolne mogą przydać się w przyszłości, co możesz osiągnąć zgłębiając tajniki właśnie tych przedmiotów i co zrobić, aby nauka związana z nimi była bardziej przyjemna. Choć pierwsze dzwonki mogą wydawać się stresujące, to warto pamiętać, że każdy dzień w szkole to okazja do nauki i rozwoju. Tym postem, postaramy się zachęcić Was do podjęcia tego nowego etapu z entuzjazmem i gotowością do osiągnięcia sukcesu.Drzwi do przyszłości

Choć może wydawać się to banalną metaforą, ale prawda jest taka, że każdy przedmiot szkolny otwiera inne drzwi do przyszłości. Im więcej różnorodnych zainteresowań posiadasz, tym więcej opcji wyboru będziesz miał lub miała po ukończeniu szkoły. Zatem, każdy przedmiot szkolny stanowi swojego rodzaju klucz, z którego też trzeba umieć skorzystać. To nie jest takie trudne jak może się wydawać w szkole, gdzie nauka jest podawana w sposób, bądźmy szczerzy, dość nudny i ogólny, niedostosowany do indywidualnych umiejętności uczniów, a wręcz narzucony z góry. Celem nie jest zainteresowanie ucznia danymi zagadnieniami oraz opanowanie materiału, a zdanie kartkówki czy sprawdzianu lub egzaminu. Ponieważ w szkole z matematyki uczysz się na pamięć głównie wzorów, na historii - suchych faktów, a na angielskim - samej gramatyki bez użycia jej w praktyce, może Ci się wydawać, że te przedmioty są bezużyteczne i w żaden sposób nie zachęcają do zgłębienia wiedzy. Tutaj właśnie się mylisz! Pozwól nam opowiedzieć, jakie są plusy każdego przedmiotu szkolnego i jak najlepiej podchodzić do nauki w sposób przyjemny i taki, który sprawi, że zostaną dla Ciebie otwarte niesamowite opcje rozwoju.


przedmioty szkolne - egzamin maturalny - korepetycje

Matematyka to tylko wzory? - MIT!

Goethe kiedyś powiedział mądre słowa: “Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem”. Co to ma do matematyki? Sporo, gdyż matematyka jest również swojego rodzaju językiem - fundamentem nauki i technologii, którym można się posługiwać w najbardziej opłacalnych dziedzinach. Jest to znacznie więcej niż tylko seria obliczeń - to właśnie ona rozwija nasze zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania skomplikowanych problemów. W rzeczywistości matematyka to narzędzie, które pozwala nam zrozumieć i opisać fundamentalne prawa przyrody oraz skomplikowane mechanizmy technologiczne. Osiągnięcie dobrych wyników w matematyce otwiera przed nami niesamowite możliwości. To nie tylko kwestia zdobywania punktów na egzaminach, ale przede wszystkim zdobywania kluczy do fascynujących karier. Inżynierowie wykorzystują matematykę do projektowania nowoczesnych budowli i wynalazków, umożliwiając nam korzystanie z najnowszych technologii. Naukowcy w dziedzinach przyrodniczych opierają swoje odkrycia na matematycznym modelowaniu i analizie danych, co przyspiesza postęp w medycynie, ekologii i wielu innych dziedzinach. Finansjera to kolejna dziedzina, w której matematyka odgrywa kluczową rolę, umożliwiając precyzyjne prognozowanie rynków i zarządzanie ryzykiem.


Warto zrozumieć, że matematyka to nie tylko nauka o liczbach, ale także narzędzie do rozumienia świata i kształtowania przyszłości. Dlatego warto docenić jej znaczenie i rozwijać umiejętności matematyczne, ponieważ otwiera ona drzwi do pełnych wyzwań i satysfakcjonujących karier w najbardziej ekscytujących i przynoszących solidny zarobek dziedzinach.Chemia i fizyka nie są potrzebne w prawdziwym życiu? - MIT!

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że chemia i fizyka to są najbardziej zbędne przedmioty w szkole, ale czy byłyby one w programie szkolnym w tak bardzo rozwijających się ekonomicznie krajach jak Japonia i Stany zjednoczone, gdyby były naprawdę do niczego niepotrzebne? Tak naprawdę, chemia i fizyka to dwie fascynujące dziedziny nauki, które pozwalają nam zgłębiać tajemnice funkcjonowania naszego świata. To wiedza, która nie tylko odkrywa przed nami nowe horyzonty, ale ma również ogromne znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie, szczególnie w kontekście dynamicznego rozwoju technologii. Chemia to nauka, która pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób składniki materii reagują ze sobą, jakie procesy zachodzą na poziomie mikroskopowym i jakie są konsekwencje tych reakcji. Dzięki chemii możemy tworzyć nowe materiały, leki, środki czystości i wiele innych produktów, które poprawiają jakość naszego życia. Co więcej, chemia odgrywa kluczową rolę w ochronie środowiska i rozwiązywaniu problemów ekologicznych w różnych aspektach, gdyż to właśnie ona jest kluczowym elementem procesów oczyszczania ścieków oraz tworzeniu materiałów przyjaznych dla środowiska. Wiedza chemiczna jest nieodzowna w dziedzinach takich jak medycyna, przemysł farmaceutyczny, produkcja żywności i ochrona środowiska, a wspomniane dziedziny, swoją drogą, są niesamowicie ważne teraz i zdecydowanie nie stracą swojej aktualności w najbliższej przyszłości.


Fizyka z kolei bada prawa rządzące ruchem, energią i oddziaływaniami w naszym wszechświecie. To nauka, która, podobnie do wspomnianej powyżej matematyki, stała się fundamentem dla dzisiejszych technologii, począwszy od komunikacji bezprzewodowej po rozwijanie nowych źródeł energii. Dzięki fizyce możemy projektować zaawansowane urządzenia elektroniczne, satelity kosmiczne czy rozwijać zrównoważone metody wytwarzania energii. To właśnie fizyka pozwala nam zrozumieć, jak działają nowoczesne gadżety i technologie, które ułatwiają nam codzienne życie. Inżynierowie często wykorzystują zasady fizyki do projektowania i opracowywania różnych urządzeń, struktur i systemów. Inżynierowie elektryczni, mechaniczni, aero- i astronautyczni oraz inżynierowie materiałowi korzystają z fizyki, aby stworzyć nowoczesne technologie i rozwiązania inżynieryjne. Astronomowie badają kosmos, korzystając z zasad fizyki, aby zrozumieć ruch ciał niebieskich, powstawanie gwiazd i galaktyk oraz inne zjawiska kosmiczne. Te to tylko niektóre z profesji związanych z fizyką, ale istnieje wiele innych dziedzin, w których zrozumienie zasad fizyki jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu zawodowego.


Warto docenić, że chemia i fizyka są kluczowymi dziedzinami nauki, które wpływają na rozwój społeczeństwa i technologii. Dla tych, którzy pasjonują się tymi dziedzinami, otwierają się nieograniczone możliwości poznawania i kształtowania naszego świata. Nie tylko pozwalają nam lepiej zrozumieć to, co już istnieje, ale również inspirują do tworzenia nowych rozwiązań i udoskonalania istniejących technologii, co jest nieocenione dla postępu społecznego i technologicznego.Informatyka jest potrzebna do tworzenia gier i projektowania aplikacji na telefon? - PRAWDA! Ale nie tylko…


Przechodzimy do bardziej oczywistych rzeczy, ale takich, których nie da się pominąć rozmawiając o ważności niektórych przedmiotów szkolnych, którym będziesz stawiał czoła w tym roku szkolnym. Informatyka jest dziedziną nauki, która odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym świecie zdominowanym przez technologię i cyfryzację, o czym zapewnie wiesz trzymając w rękach telefon lub używając komputera do załatwienia niemal wszystkich możliwych codziennych sytuacji. Umiejętność obsługi komputera i programowania stały się nie tylko pożądane, ale często niezbędne w wielu dziedzinach życia i zawodowych. Informatyka jest dziedziną, która zajmuje się przetwarzaniem informacji za pomocą komputerów. W dzisiejszych czasach komputery i technologia cyfrowa są obecne niemal wszędzie - od naszych smartfonów po systemy kontroli ruchu lotniczego, co sprawia, że umiejętności informatyczne są ogromnie cenne.


  • Zastosowanie informatyki: Informatyka ma wiele różnych dziedzin i zastosowań. Obejmuje takie obszary jak programowanie, analiza danych, sieci komputerowe, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, projektowanie stron internetowych, programowanie gier i aplikacji, i wiele innych. To sprawia, że ​​osoby z wykształceniem informatycznym mają szeroki wachlarz możliwości kariery.

  • Praca w branży technologicznej: Informatyka jest jednym z kluczowych elementów branży technologicznej. Osoby pracujące w tej dziedzinie mogą znaleźć zatrudnienie w firmach informatycznych, startupach, dużych korporacjach, a także jako niezależni programiści lub konsultanci. W tej branży istnieją różne ścieżki kariery, od tworzenia oprogramowania po zarządzanie projektami informatycznymi czy analizę danych.

  • Wszechstronność umiejętności informatycznych: Warto zauważyć, że umiejętności informatyczne są często wymagane nie tylko w branży technologicznej. Informatyka jest obecna w medycynie, finansach, inżynierii, badaniach naukowych, marketingu, edukacji i wielu innych dziedzinach. Dzięki temu posiadanie kompetencji informatycznych może otworzyć wiele drzwi zawodowych.

  • Edukacja w dziedzinie informatyki: Dla tych, którzy chcą rozwijać się w dziedzinie informatyki, istnieje wiele możliwości edukacyjnych. Można zdobyć stopnie naukowe w informatyce na różnych poziomach, uczestniczyć w kursach online lub samodzielnie uczyć się programowania i innych umiejętności informatycznych.

Podsumowując, informatyka odgrywa ogromną rolę w dzisiejszym świecie i otwiera drzwi do wielu fascynujących i zróżnicowanych ścieżek zawodowych. W obliczu ciągłego rozwoju technologii, umiejętności informatyczne są coraz bardziej pożądane i wartościowe na rynku pracy.


Język Angielski przyda się tylko za granicą? - MIT!

Znajomość języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju osobistym i zawodowym. Języki są nie tylko narzędziem komunikacji, ale także kluczem do otwierania drzwi do nowych kultur, ludzi i możliwości. Dla rozwoju osobistego, nauka języka obcego rozwija umiejętność empatii i zrozumienia różnorodności świata, co wzbogaca naszą perspektywę życiową. Ponadto, umożliwia łatwiejszy dostęp do globalnej wiedzy, literatury i kultury. Co więcej, język angielski dzisiaj jest wręcz wymagany w wielu naprawdę dobrych profesjach, a dokładne przeliczenie wszystkich możliwych profesji, w których język angielski może być przydatny jest wręcz niemożliwe, gdyż angielski w dzisiejszym świecie jest potrzebny wszędzie - od letniej pracy kelnera, przez pozycje zarządcze w firmach o różnorodnych specjalizacjach, po wspomniane w poprzednim akapicie programowanie. Znajomość angielskiego, jako jednego z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie, otwiera drzwi do międzynarodowych firm, projektów i możliwości kariery. W kontekście rozwoju zawodowego, znajomość języków obcych staje się coraz bardziej kluczowym atutem, a im więcej języków znasz tym potencjalnie bardziej cennym pracownikiem jesteś. Współczesny rynek pracy jest globalny, a wielu pracodawców poszukuje pracowników, którzy potrafią efektywnie komunikować się w międzynarodowym środowisku. Dlatego też inwestycja w naukę języka obcego to inwestycja w siebie, która może przynieść wielkie korzyści zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej.

 

A propos, jeśli szukasz możliwości doskonalenia swojego angielskiego, serdecznie zapraszamy na zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez szkołę językową Tutees. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy chcesz rozwijać już istniejące umiejętności, nasze zajęcia są dostosowane do Twoich potrzeb. Nie przegap okazji, aby doskonalić swoje umiejętności języka angielskiego i jednocześnie zwiększyć swoje perspektywy na lepszą przyszłość zawodową.

 

Język Polski jest w szkolę tylko aby zdać go na maturze - MIT!


Możesz zadać sobie pytanie - jeśli znam Swój Ojczysty język w wystarczającym stopniu, aby móc porozumieć się z każdym obywatelem kraju, napisać sms-a, przeczytać książkę lub obejrzeć film oraz, ewentualnie, zapoznać się z treścią umowy o pracę lub regulaminem, to po co muszę jeszcze szkolić ten język dodatkowo aby zdać egzamin maturalny? W dodatku, może się wydawać, że polska gramatyka jest już dla Ciebie oczywista, ortografia nie ma takiego wielkiego znaczenia, a te lektury w ogóle są nudne i na pewno nie będziesz czerpał z nich wiedzy w przyszłości. Może zaskoczymy Cię stwierdzeniem, że nie jest do końca prawda. Nauka języka polskiego jest niezwykle istotna dla Polaka z wielu powodów. Po pierwsze, jest to nasz narodowy język, który odzwierciedla naszą tożsamość i kulturę. Zrozumienie go w pełni pozwala nam lepiej zrozumieć naszą historię, literaturę oraz tradycje, co wzbogaca nasze życie osobiste. Jednak dobra znajomość polszczyzny ma również konkretne korzyści w życiu zawodowym. To, czego uczysz się w szkole, może okazać się przydatne w dorosłym życiu. Język polski nie ogranicza się jedynie do poznawania struktur gramatycznych i czytania wierszy, ale obejmuje także rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów, wyrażania swoich poglądów i argumentowania. Dodatkowo, biegła znajomość naszego języka jest wartościowa niezależnie od tego, jakie cele zawodowe sobie stawiasz - nawet jeśli planujesz wyjechać i zamieszkać za granicą.


Po pierwsze, język polski umożliwia efektywną komunikację z innymi Polakami, co jest niezbędne w wielu zawodach. Wysoka kultura języka polskiego jest również ważna w kontaktach biznesowych i administracyjnych. Osoby, które potrafią precyzyjnie i poprawnie wyrażać swoje myśli w piśmie i mowie, często są bardziej cenione w miejscu pracy.

Dobra znajomość języka polskiego może być szczególnie korzystna w zawodach związanych z edukacją, dziennikarstwem, tłumaczeniem, literaturą, reklamą, prawem, administracją publiczną i kulturą. Ponadto, umiejętność poprawnej polszczyzny jest zawsze wartościowym atutem i może pomóc w osiągnięciu sukcesu w wielu innych dziedzinach zawodowych. Dlatego warto inwestować w doskonalenie swojej znajomości języka polskiego, aby w pełni wykorzystać swój potencjał zawodowy.


Jak podejść do procesu nauki, aby stał się nie tylko pożyteczny, ale też przyjemny?


Mamy nadzieję, że w poprzednich akapitach przekonaliśmy Cię do ważności przedmiotów, z którymi masz okazję zmagać się w szkolę, ale teraz powstaje inne pytanie: Jak sprawić, aby nauka była naprawdę przyjemna? O tym chcielibyśmy porozmawiać właśnie w podsumowaniu tego postu. Jesteśmy przekonani, że nauka nie może być nudna i nieprzyjemna, skutkuje to znacznym zdemotywowaniem i brakiem chęci do rozwoju. Jeśli czujesz niechęć do jakiegoś przedmiotu szkolnego i masz wrażenie, że sprawia Ci ogromne trudności głównie z tego powodu, że nie wiesz z jakiej strony do niego podejść, nie obwiniaj siebie i nie myśl że się do tego nie nadajesz - na pewno tak nie jest. Każdy uczeń w perspektywie może rozwinąć te lub inne zdolności, a mit o humanistach i technikach już dawno został w przeszłości. Bardziej prawdopodobną jest możliwość, że po prostu nie miałeś jeszcze styczności z tym lub innym przedmiotem w sposób angażujący i interesujący. Wiele uczniów ma dość negatywne podejście do nauki, dlatego że im nie pasuje podejście do nauki, z którym mogą spotkać się w szkole.


Co można z tym zrobić? Możemy zaproponować następujące rozwiązania i choć są one dość uniwersalne, zostawiają również przestrzeń do kreatywności. To, jak chcesz się uczyć tego lub innego przedmiotu, zależy tylko od Ciebie, Twojej osobowości i zainteresowań, a także Twoich celów. Więc nawet te rady możesz dostosować do swoich potrzeb w sposób najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Z resztą, znasz siebie lepiej, niż ktokolwiek inny!

Jak skuteczniej (i przyjemniej) się uczyć?

  • Skupiaj się na najważniejszym: Zamiast próbować uczyć się wszystkiego na raz, koncentruj się na najważniejszych zagadnieniach i materiałach. Identyfikuj te obszary, które sprawiają Ci największe trudności i poświęć im więcej uwagi. Zalecamy użycia kolorowych notatek, na komputerze lub w zeszycie, aby te najważniejsze aspekty mogły dosłownie “rzucić” się Ci w oczy - to ułatwia zapamiętanie i pomaga uniknąć przytłoczenia.

  • Planowanie i organizacja: Zorganizowany plan nauki może naprawdę ułatwić życie. Sporządź harmonogram zajęć i nauki, aby mieć kontrolę nad swoim czasem. Postaraj się, w miarę możliwości, również zorganizować ciche i spokojne miejsce pracy bez bodźców rozpraszających: typu telefon lub telewizor. Organizacja również dotyczy wspomnianych wyżej notatek - pamiętaj, aby w niezależności od przedmiotu, tematy były łączone w sposób logiczny, a pod najważniejszymi tematami zawsze zostawiaj puste miejsca w zeszycie lub w pliku, aby móc dopisać jakieś ciekawostki lub skojarzenia wspomagające przyswajanie materiału.

  • Odpoczynek: Nie zapominaj o dużym znaczeniu odpoczynku. Zbyt wiele nauki bez przerw może prowadzić do wypalenia, nawet jeśli ten przedmiot jest dla Ciebie sam z siebie nadzwyczajnie fascynujący. Dbaj o swoje ciało i umysł, zapewniając sobie odpowiednią ilość snu i rekreacji, a także przełączaj się między przedmiotami jeśli masz taką możliwość. Jeśli Twoja nauka polega głównie na siedzeniu przed książką lub komputerem, zadbaj o to, by spędzić wolny czas w sposób aktywny, na przykład, na wycieczkę rowerem lub spacer z przyjaciółmi. Co niemniej ważne, postaraj się nie mieć za dużo korków lub pracy domowej w jeden wieczór - najlepiej, jeśli jest taka możliwość, rozplanuj zajęcia dodatkowe i naukę na cały tydzień roboczy.

  • Poszukiwanie ciekawszych źródeł wiedzy: Nauka może być fascynująca, jeśli tylko znajdziecie odpowiednie źródła inspiracji. Oprócz podręczników i lekcji szkolnych, warto szukać ciekawych źródeł wiedzy. Śledźcie kanały na YouTube, czytajcie artykuły naukowe czy korzystajcie z dodatkowych zajęć prowadzonych przez profesjonalnych korepetytorów, takich jak te w Matematify.Korepetycje Matematify - nauka, która Cię zainspiruje

Jeśli szukasz dodatkowego wsparcia w nauce, to Matematify jest idealnym miejscem dla Ciebie. Nasze zajęcia są tworzone tak, aby były ciekawe, interaktywne i dostosowane do Twoich potrzeb. Nie jesteśmy kolejnym monotonnym zajęciem szkolnym. Jesteśmy miejscem, gdzie nauka może być fascynującą przygodą.

W Matematify oferujemy korepetycje z różnych przedmiotów, w tym matematyki, chemii, fizyki, biologii, języka polskiego, informatyki i nawet języka angielskiego. Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe, a także polegamy na wygodnym formacie zajęć online – nasze zajęcia odbywają się na Skype o dowolnej wygodnej dla Ciebie częstotliwości z pomocą takich nowoczesnych narzędzi jak platforma Matematify oraz tablicy interaktywnej, na której znajdziesz kolorowe i spersonalizowane notatki, które możesz zachować na przyszłość. Co więcej, możemy pochwalić się 100% zdawalnością matury, więc z nami na pewno możesz liczyć na odtworzenie drzwi na studia Twojego marzenia.


Proponujemy wypróbować nasz format zajęć za pomocą DARMOWEJ lekcji próbnej.


korepetycje online - darmowa lekcja próbna - matematyka, fizyka, chemia

Na zakończenie, chcielibyśmy życzyć Wam ogromnego postępu w nowym roku szkolnym. Pamiętajcie, że nauka to nie tylko obowiązek, ale także przygoda i okazja do odkrywania nowych fascynujących rzeczy. Bądźcie ciekawi, pytajcie, eksperymentujcie i nie zapominajcie o swoich celach. Każdy z Was może osiągnąć sukces, a my jesteśmy tu, aby pomóc Wam w tym procesie.7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Projekt bez tytułu (36)_edited.jpg

PROMOCJA WAKACYJNA

Cena za wszystkie wakacyjne zajęcia w czerwcu, lipcu i sierpniu dla nowych uczniów wynosi

89zł / 1h zajęć, niezależnie od przedmiotu czy poziomu zaawansowania!

bottom of page