top of page

Jak wybrać dobrego korepetytora?


Liczne klasy oraz obszerny materiał do zrealizowania sprawiają, że nauczyciele nie są w stanie zadbać o indywidualne podejście do każdego ucznia i jego potrzeb edukacyjnych. Nieutrwalone zagadnienia oraz trudności z ich zrozumieniem nawarstwiają się, skutkując sporymi zaległościami w nauce. Jak zatem skutecznie pomóc dziecku nadrobić szkolny materiał?


Kiedy warto skorzystać z pomocy korepetytora?


Rodzice podejmują decyzję o dodatkowym nauczaniu, aby stworzyć dziecku bezpieczne środowisko, w którym może rozwijać się w swoim własnym tempie, nadrabiając wszelkie zaległości w nauce. Korepetytor uwalnia rodziców od obowiązku codziennego tłumaczenia kolejnych partii materiału, co często prowadzi do nieprzyjemnych frustracji. Teraz mogą aktywnie wspierać edukację swoich dzieci, korzystając z fachowej wiedzy korepetytorów.


W starszych klasach wiedza staje się złożona, a zakres materiału trudniejszy do opanowania. Dlatego ogromną popularnością cieszą się korepetycje online, zwłaszcza z zakresu języków obcych oraz przedmiotów ścisłych. Prowadzący dopasowują się do specyficznych potrzeb ucznia, wspólnie opanowując kolejne zagadnienia.


Na co zwrócić uwagę, wybierając korepetytora?


- Student czy profesor?


Osoby, którym zależy na skutecznej nauce, często mierzą się z dylematem - skorzystać z usług studenta, czy postawić na wiedzę profesora uniwersyteckiego? Wszystko jednak zależy od potrzeb ucznia, konkretnego przedmiotu oraz celu korepetycji. Dzieciom oraz młodzieży uczęszczającym do szkoły podstawowej, którzy chcą jedynie nadrobić niewielkie zaległości w materiale, pomoże student z darem tłumaczenia, “świeżą” wiedzą i lepszym podejściem do młodszych kolegów. Natomiast maturzyści, którym zależy na rzetelnym przygotowaniu do egzaminu dojrzałości, mogą skorzystać z usług wykładowcy akademickiego, egzaminatora lub nauczyciela z liceum.


- Forma prowadzonych zajęć


Lekcja próbna to doskonała okazja, aby przekonać się, czy sposób prowadzenia zajęć odpowiada dziecku. Korepetytor powinien przygotować nieszablonowe metody nauki, samodzielnie opracować arkusze zadań oraz ciekawie zaprezentować wiedzę teoretyczną. Musi być na tyle doświadczony, by rodzic mógł mu powierzyć edukację swojego dziecka. Wówczas mamy pewność, że lekcje będą prowadzone rzetelnie i kreatywnie.


- Opinie innych uczniów


Wybór sumiennego korepetytora, z wysokimi umiejętnościami komunikacji i przekazywania wiedzy, ma kluczowe znaczenie zarówno w przypadku sporadycznych lekcji indywidualnych, jak i regularnego nauczania. Warto więc postawić na prowadzącego, którego poleca największa liczba uczniów. W gronie znajomych doskonale działa “poczta pantoflowa”.


Matematify – kompleksowa nauka online


W Matematify praktykujemy bezpłatne lekcje próbne online. Z doświadczonym korepetytorem nadrobisz zaległości z takich przedmiotów, jak: matematyka, fizyka, informatyka, chemia, biologia oraz język polski. Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające naszą skuteczność. Cieszymy się zaufaniem szerokiego grona rodziców i uczniów. Wiemy, że ważniejsze od wykształcenia jest doświadczenie oraz umiejętność pracy z dziećmi. Zapisz się na lekcję próbną już dziś.

48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page