top of page

Nowy rok szkolny. Kiedy szukać korepetycji?

W tym wpisie skupimy się wyłącznie na uczniach, którzy jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego wiedzą, że będą korzystać z korepetycji. Jak zawsze, kwestia terminu rozpoczęcia korepetycji też nie jest oczywista, podzielimy więc uczniów na kilka typów:

  1. Maturzyści - od września mają 8 miesięcy, żeby przygotować się do matury. To dużo i mało jednocześnie. Najbezpieczniej zacząć zajęcia od początku września i bez stresu przygotowywać się do egzaminu. Drogi maturzysto, pamiętaj, że każdy tydzień zwłoki spowoduje większą nerwowość w okolicach kwietnia.

  2. Ósmoklasiści - sytuacja bardzo podobna jak maturzystów. Rodzice bardzo często decydują się zacząć korepetycje w sierpniu i często ten miesiąc powoduje, że uczeń ma więcej czasu na powtórki w maju i jest spokojniejszy o wynik.

  3. Przygotowanie do roku szkolnego/nowej szkoły - coraz częściej uczniowie zdają sobie sprawę z zaległości i nie chcą ich ciągnąć w kolejnym roku szkolnym. W takim przypadku świetnym pomysłem są korepetycje w okresie wakacyjnym. Warto zrobić sobie mały urlop, ale raz w tygodniu spotkać się z korepetytorem i utrzymać formę :)

  4. Poprawki - nasze doświadczenie pokazuje, że w przypadku poprawek im wcześniej zaczniesz pracę, tym większe są szanse na pozytywny wynik. Widzieliśmy przypadki kiedy uczeń kilka dni przed poprawą zgłaszał się na zajęcia , uczył non stop i zaliczał. Nie każdy jednak jest gotowy na takie poświęcenie i czasem zaległości mogą być zbyt duże.

  5. Uczniowie do regularnej pracy - optymalnie zacząć lekcje razem z początkiem roku szkolnego. Bardzo częsty błąd to czekanie aż wpadną pierwsze jedynki. Korepetytorzy świetnie radzą sobie z przygotowaniem uczniów do popraw, ale jeszcze lepiej z bieżącą pracą. W Matematify twierdzimy, że lepiej zapobiegać niż leczyć :)

Podsumowując wszystkie podpunkty. Korepetycje warto zamawiać, kiedy tylko czujemy że jest taka potrzeba. Dodatkowo oceniajmy realnie swoje możliwości i zawsze zostawiajmy bufor czasowy w razie niespodziewanych zdarzeń! Widzimy się we wrześniu!


37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page