top of page

Nowy rok szkolny - nowa misjaNowy rok szkolny Nowy rok szkolny to innowacyjne cele do osiągnięcia dla uczniów, rodziców oraz korepetytorów. Szkoła wraz z edukacją pozaszkolną stawia przed nami wszystkimi wysokie przedsięwzięcie. Jako firma, której działalność koncentruję się w wokół edukacji postanowiliśmy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej! Nowa misja


Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio wyedukowane społeczeństwo to społeczeństwo dbające o

planetę na której żyjemy. Nadrzędną misją Matematify jest kształtowanie przyszłych pokoleń.

Wiedząc jakie wyzwania stawia przed nami XXI wiek dopasowaliśmy naszą ofertę do potrzeb klienta mając jednocześnie na uwadze dobro świata!


Nauka może być ekologiczna


Efektywna nauka w formie zdalnej ma więcej plusów dla środowiska niż mogłoby się na pozór wydawać. Czy wiesz, że 1 litr paliwa powoduje emisję 2,5 kg dwutlenku węgla? Robimy co możemy, żeby te liczby zredukować, dlatego dopracowaliśmy nasze korepetycje online w każdym szczególe. Lekcje online są tak samo dobre jak te prowadzone "na żywo", a dodatkowo dokładamy ekologiczną cegiełkę!


Kolejnym elementem oferty .matematify zgodniej ze środowiskiem są cotygodniowe webinary, podczas których omawiane są arkusze maturalne z wcześniejszych lat z przedmiotów takich jak: matematyka na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, język polski, informatyka, fizyka, chemia oraz biologia. Nie zapomnieliśmy również o młodszych osobach przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. W tygodniowym rozkładzie webinarów znajdują się też zajęcia z matematyki oraz języka polskiego dla uczniów kończących etap szkoły podstawowej. Wszystkie wyżej wspomniane zajęcia odbywają się w formie online, a więc formie dostosowanej do obecnych potrzeb świata.


Na naszych uczniów czekają autorskie zbiory zadań z przedmiotu, który niejednej osobie spędza sen z powiek. Oczywiście mowa o matematyce. Zbiory zadań są przygotowane pod najnowszą formułę matury 2023. Przygotowując się do matury z tym zbiorem, możesz być pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Sukces gwarantowany. Zróbmy więcej!

Nową misją Matematify jest kształtowanie środowiska w którym my oraz przyszłe pokolenia, będziemy żyć. Jak tego dokonujemy? Postanowiliśmy przekazać 1% rocznych dochodów na sadzenie drzew. Jest to inicjatywna, której korzyści są widoczne i odczuwalne niemal natychmiastowo.Dlaczego warto sadzić drzewa?


Przede wszystkim ograniczamy zmiany klimatyczne. W tej chwili społeczeństwo buduje nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze. Szkodliwy CO2 przyczynia się do zmiany klimatu, największego obecnie, globalnego problemu, z którym musi sobie poradzić świat. To właśnie drzewa pomagają z nim walczyć. Pochłaniają CO2, usuwając go z powietrza i uwalniając tlen. Rocznie akr drzew pochłania ilość dwutlenku węgla równą jeździe samochodem na trasie ponad 40 000 kilometrowej. Drzewa są naszymi głównymi narzędziami do przetrwania; warto zaznaczyć, że tylko jedno drzewo wytwarza wystarczającą ilość tlenu dla czterech dorosłych osób.


Zagłębiając się w temat korzystnego wpływu otaczającej zieleni na nas, możemy nadmienić dodatkowo aspekt przyczyniania się drzew również do zwiększenia różnorodności biologicznej. Drzewa są źródłem pożywienia i naturalnym środowiskiem dla wielu gatunków.


W dzisiejszych czasach jednym z największych problemów światowych jest korzystanie z paliw kopalnych. Poza tym, że jest ich skończona ilość, to produkują one toksyczne substancje uwalniane do środowiska. Z biegiem lat coraz więcej firm koncentruje się na odnawialnych źródłach energii. Jeśli drzewa zostaną potraktowane w sposób zrównoważony, mogą stać się doskonałym odnawialnym źródłem energii. Są proste w użyciu, istnieją w zasadzie od początku Ziemi i prawdopodobnie już zawsze będą istnieć. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu lasami, mogą stać się one doskonałym paliwem przyjaznym dla środowiska.Zieleń, która nas otacza oprócz walorów wizualnych posiada również funkcję związaną z oczyszczaniem powietrza. Drzewa mają zdolność absorpcji gazów zanieczyszczających, tj.: tlenków azotu, ozonu, amoniaku, dwutlenku siarki. Drzewa działają jak filtr, pochłaniają nieprzyjemne zapachy poprzez „uwięzienie” ich w liściach. Akr dużych, dojrzałych drzew może corocznie dostarczać tlen dla 18 osób.


W roku 2021 świat obiegła informacja: ‘’Średnia globalna temperatura wzrosła o 1 stopień Celsjusza‘’. Naukowcy wykazali, że jedną z przyczyn jest usuwanie drzew. Przez długie lata korzystaliśmy z dóbr, które oferowała nam przyroda, niestety nie licząc się przy tym z konsekwencjami naszych poczynań. Najwyższy czas to zmienić! W Matematify rozumiemy, że obojętność i przysłowiowe ‘zamiecenie wszystkich wyżej wymienionych faktów pod dywan’ długofalowo może nam tylko zaszkodzić.


Postanowiliśmy połączyć edukowanie uczniów wiedzą, która jest potrzebna do zaliczenia egzaminów z nauką niosącą korzyść dla świata. Edukacja i ekologia przeplatają się ze sobą kształtując świadomość przyszłych pokoleń.


Bibliografia: https://www.sciencedaily.com/releases/2011/02/110208131529.htm https://3r.com.pl/10-przyczyn-dla-ktorych-warto-sadzic-drzewa/

53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page