top of page

Skuteczna nauka do maturyZniechęca Cię przedzieranie się przez setki stron w podręczniku? Kolejny raz zasnąłeś nad książką? A może martwią Cię Twoje niekompletne i mało czytelne notatki? Zbliżający się egzamin dojrzałości spędza maturzystom sen z powiek. To czas wytężonej pracy i maksymalnego skupienia. Z każdym kolejnym tygodniem stres nabiera na sile. Pojawia się to nieprzyjemne uczucie: A co, jeśli nie opanowałem materiału w wystarczającym stopniu?


Zamiast panikować, postaw na samodzielną i efektywną naukę. W szkole jest łatwiej. Nauczyciel trzyma rękę na pulsie, a w grupie rówieśników czujesz się pewniej. Matura to jednak wyzwanie, z którym każdy musi zmierzyć się sam. Jak zatem trudną sztukę samodzielnej nauki zamienić w przyjemność i zagwarantować sobie sukces na maturze? Poznaj kilka skutecznych sposobów!


Jak nie zniechęcić się na starcie, czyli podstawa to dobry plan


Osiągnięty wynik na maturze stanowi odzwierciedlenie Twojej wiedzy oraz umiejętności. Te z kolei zależą od systematycznej nauki – w pełnym skupieniu oraz zaangażowaniu. Dlatego zaplanuj swoją pracę, uwzględniając:


- najkorzystniejsze dla Ciebie warunki do nauki (cisza, szklanka wody pod ręką, masa kolorowych karteczek i zakreślaczy),


- stałe pory na powtórki - przećwiczenie całego wymaganego materiału uchroni Cię przed paniką, że zabraknie czasu,


- wymagania egzaminacyjne określone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną,


- progi punktowe uwzględniane w rekrutacji na Twoje wymarzone studia.


Każdy ma swoje ulubione i sprawdzone sposoby na samodzielną naukę - tworzenie map myśli, skojarzenia, rymowanki, przepisywanie, tłumaczenia materiału na głos. Wykorzystaj je i podejdź do matury spokojnie. A jeżeli język angielski, matematyka, biologia lub chemia sprawiają Ci problem, umów się na lekcję próbną w szkole Matematify! Z pomocą doświadczonych korepetytorów szybko nadrobisz braki w materiale.


Postaw na pomoce maturalne


Czas na skompletowanie niezbędnych pomocy dydaktycznych. Oprócz podręczników szkolnych i własnoręcznie wykonanych notatek postaw na niezwykle skuteczne karty edukacyjne, repetytoria maturalne czy zbiory ćwiczeń. To doskonały wybór, jeżeli chcesz utrwalić już zdobytą wiedzę. Po prostu sprawdź ofertę popularnych wydawnictw i wybierz coś odpowiedniego dla siebie. Na koniec cenna porada – rozwiązuj arkusze maturalne! To czasami daje więcej niż sama nauka.

34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page