top of page

Webinary maturalne – dlaczego warto spróbować?Czym są webinary?


Na pewno niejednokrotnie na swojej ścieżce edukacyjnej miałeś/aś szansę skorzystać z uczestnictwa w zajęciach typu webinar. Czym dokładnie są webinary? Są to w ogólnym ujęciu spotkania w formie zdalnej, podczas których za pośrednictwem Internetu przekazywane są odpowiednie treści, na przykład – edukacyjne. Webinary to inaczej seminaria o charakterze szkoleniowym, najczęściej organizowane dla konkretnej grupy osób, które łączy ten sam cel bądź są zainteresowane tą samą tematyką szkolenia.

Spotkania takie odbywają się w czasie rzeczywistym, w dużych grupach, niekonieczne tylko z jednym prowadzącym. Najczęściej dostęp do webinaru jest możliwy jedynie przy użyciu spersonalizowano linku, który kieruje kursanta na odpowiednią platformę szkoleniowąWebinary edukacyjne


Webinary to jedna z najczęściej wybieranych obecnie form edukacji. Umożliwiają one szybkie spotkanie, bez nadmiernego planowania oraz co najważniejsze – dostęp do ogromnej grupy osób. Tego typu zajęcia mogą być prowadzone dla naprawdę sporych grup, a co najważniejsze - nie wpływa to na jakość przekazywanych informacji. Podczas webinarów kamery uczestników są wyłączone, a używanie mikrofonu nie jest obowiązkowe. Ogranicza to wszelkiego rodzaju utrudnienia spowodowane słabym łączem internetowym oraz opóźnienia dźwięku, czy obrazu. Dodatkowo, dla uczestników bardzo często udostępniony jest chat grupowy, na którym mogą zadawać pytania do prowadzących, odpowiadać na zadawane pytania lub wymieniać się wspólnie różnorakimi spostrzeżeniami w trakcie trwania szkolenia.Webinary – forma nauki do egzaminu maturalnego


W przypadku webinarów o charakterze edukacyjnym jednym z najczęściej poruszanych tematów jest egzamin maturalny. Nic w tym dziwnego, matura to egzamin, który czeka każdego młodego człowieka, bez wyjątku, dlatego też webinary maturalne cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów. Wszystkich uczestników łączy w końcu ten sam cel – zdać maturę z satysfakcjonującym wynikiem. Tematyka webinarów maturalnych jest stosunkowa szeroka. Oczywistym jest, iż webinary te polegają na przekazywaniu wiedzy z konkretnego przedmiotu, zgodnie z wymogami maturalnymi. Często na takich spotkaniach wspólnie rozwiązuje się arkusze maturalne z lat poprzednich, omawia najbardziej wymagające, czy podchwytliwe zadania. Co więcej spotkania te dają możliwość zadawania przez uczniów pytań do prowadzących, co znaczy, iż poruszane są również często kwestie organizacyjne dotyczące egzaminu dojrzałości. Jednak nie każdy webinar maturalny polegać będzie na omawianiu poprzednich arkuszy. Ostatnio coraz większą popularność zdobywają kursy maturalne, które prowadzone są w formie webinarowej. Jest to odpowiednio wcześniej nagrany cykl spotkań, poruszający wszystkie zagadnienia niezbędne do opanowania przed maturą. Z racji, iż często zajęcia te nagrane są dużo wcześniej uczestniczy mogą w każdej chwili wrócić do filmu i obejrzeć go ponownie, by przypomnieć sobie zagadnienia wymagające powtórki.Niezaprzeczalne zalety webinarów


Jedną z najbardziej oczywistych, ale i najważniejszych zalet tej formy nauki to możliwość uczestnictwa w webinarze niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Nieważne, czy będziemy w swoim domu, na wyjeździe, czy w trasie – z dobrym łączem internetowym jesteśmy w stanie uczestniczyć w webinarach z każdego miejsca na ziemi! Niezależnie od tego, czy za oknem dopisuje pogoda bądź, czy mamy nastrój na wyjście z domu, przy pomocy paru kliknięć możemy znaleźć się w pokoju webinarowym gotowi do zgłębiania kolejnej dawki wiedzy!

Wiele webinarów posiada wspaniałą funkcję jaką jest nagrywanie. Oznacza to, że w przypadku niezdolności do pojawienia się na zajęciach w sieci możemy je nagrać i wrócić do nich w dogodnym dla nas terminie. Tak samo w przypadku choroby, jeśli nie czujemy się na siłach by wziąć udział w szkoleniu, wystarczy, że je nagramy i wrócimy do niego, gdy poczujemy się lepiej.


 

Webinary maturalne – oferta Matematify


W .matematify zdajemy sobie sprawę, że wiedzę zdobytą podczas naszych indywidualnych korepetycji warto utrwalić i nieustannie ćwiczyć.

Dlatego też dla naszych klientów przygotowaliśmy ofertę webinarową!

Webinary kierujemy głównie dla maturzystów, jednakże by wyjść naprzeciw również naszym młodszym uczniom prowadzimy obecnie również webinary dla 8-klasistów. Dzięki temu każdy uczeń, niezależnie od swojego etapu nauki może wziąć udział w darmowych dodatkowych zajęciach grupowych!


Zapraszamy na webinary:

· Matematyka – matura podstawowa

· Biologia – matura rozszerzona

· Chemia – matura rozszerzona

· Informatyka – matura rozszerzona

· Język polski – matura podstawowa


Dodatkowo, młodszych uczniów serdecznie zapraszamy na WEBINARY ÓSMOKLASISTY:

· Matematyka – egzamin ósmoklasistyOstatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


Projekt bez tytułu (36)_edited.jpg

PROMOCJA WAKACYJNA

Cena za wszystkie wakacyjne zajęcia w czerwcu, lipcu i sierpniu dla nowych uczniów wynosi

89zł / 1h zajęć, niezależnie od przedmiotu czy poziomu zaawansowania!

bottom of page