top of page

Zalety korepetycji onlinePandemia przyśpieszyła zmiany, które od kilku lat zachodziły w różnych aspektach naszego życia. Powstanie i rozwój nowych narzędzi, zmieniające się przekonania społeczeństwa, konieczność przeniesienia części czynności do świata online. To samo wydarzyło się z korepetycjami, które w ciągu ostatnich dwóch lat przeszły drogę, która w normalnych warunkach mogła zająć 10 lat. Wielu uczniów nadal ma wątpliwości do lekcji online i nie wyobraża sobie w ten sposób się uczyć. W Australii z powodu dużych odległości między domami i szkołami nauczanie zdalne jest normą. Dlaczego więc w naszych warunkach miałoby się nie sprawdzić? Okazuje się, że jest kilka czynników, które powodują, że i u nas korepetycje online są coraz bardziej popularne.

  1. Dostępne narzędzia - kiedyś lekcje przez internet kojarzyły się z wymianą zdjęć między korepetytorem a uczniem. Dzisiaj korzysta się z wirtualnych tablic, które zastępują zeszyt, a nauczyciel w czasie rzeczywistym obserwuje ucznia rozwiązującego zadania. Dołożenie do tego komunikatora głosowego powoduje, że lekcje są jednocześnie nowoczesne i tradycyjne.

  2. Elastyczne terminy - to zaleta, o której często się zapomina. Skoro korepetytor i uczeń odbędą zajęcia przez internet to znaczy, że żadna ze stron nie straci czasu na dojazd. Dzięki temu, uczeń ma większą swobodę wyboru terminu, nie jest ograniczony pogodą, korkami czy opóźnieniami komunikacji miejskiej.

  3. Swoboda materiałów- podczas lekcji na żywo uczeń i korepetytor są zdani na materiały naukowe, które mają przy sobie. Podczas zajęć online korepetytor może wykorzystać przygotowaną wcześniej bazę materiałów, których nie dałoby się nosić ze sobą poruszając się po mieście.

  4. Lokalizacja- uczniowie z okolic dużych miast lub mieszkańcy dzielnic wybudowanych na przedmieściach mieli problemy ze znalezieniem korepetytora, który dojechałby do nich na zajęcia. Czasem takie poszukiwania mogły być nawet kilkudniowe. Dziś, wystarczy stabilne połączenie internetowe i można się połączyć ze świetnym korepetytorem z drugiego końca kraju.

Lekcje online stają się codziennością, a możliwość zorganizowania lekcji próbnej zwiększa popularność tej formy zajęć. Czy w przyszłości nauczanie będzie odbywało się wyłącznie przez internet?76 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Projekt bez tytułu (36)_edited.jpg

PROMOCJA WAKACYJNA

Cena za wszystkie wakacyjne zajęcia w czerwcu, lipcu i sierpniu dla nowych uczniów wynosi

89zł / 1h zajęć, niezależnie od przedmiotu czy poziomu zaawansowania!

bottom of page